Girişimsel Radyolog/Nöroradyolog Doç. Dr. Başar Sarıkaya

  • +90 216 578 40 00
  • drbasarsarikaya@superonline.com
  • EN
Doç. Dr. Başar Sarıkaya Yeditepe Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı'nda görevini Koşuyolu İhtisas Hastanesi'nde devam ettirmektedir. Randevu ve ayrıntılı bilgi için: 0 216 578 5393 no'lu telefondan girişimsel radyoloji koordinatörlüğüne ulaşabilirsiniz.
HAKKIMDA

HAKKIMDADoç. Dr. Başar Sarıkaya

  • Video izle
Uzmanlık Alanı: Radyoloji
Yandal Uzmanlık Alanları: Girişimsel Radyoloji ve Nöroradyoloji


Akademik ve mesleki kariyer özeti:

yeditepeuni   Ocak 2017 itibariyle Yeditepe Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı'nda Girişim Radyolog ve Nöroradyolog olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Radyoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı'nı vekaleten yürütmektedir.
 

Ağustos 2014-Ekim 2015 tarihleri arasında  girişimsel radyoloji ve nöroradyoloji konsültanı olarak özel muayenehanesinde çalışmıştır. 2015 Ekim tarihinden itibaren Medicana Çamlıca Hastanesi'nde girişimsel radyoloji polikliniğini yürütmüştür.

yeditepeuni   2012 yılında Doçent Doktor olarak atandığı Yeditepe Üniversite Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı’nda, anabilim dalı başkanlığı görevini 2014 Ağustos ayına dek yürüttü.

logoUofM2   2010 yılında ABD Minnesota Üniversitesi Radyoloji Bölümü’nde başladığı vasküler ve girişimsel radyoloji yan dal (clinical fellowship) eğitimini 2012 yılında tamamladı.

logoUofM2   2010 yılında ABD’de Minnesota Üniversitesi Radyoloji Bölümü’nde nöroradyoloji yan dal (clinical fellowship) eğitimini tamamladı.

2009 yılında tıp eğitimlerini ülke dışında alan hekimlerin ABD’de hekimlik yapabilme ve klinik eğitim alabilmeleri için gerekli olan ECFMG sertifikasını aldı.

duke   2008-2009 yılında bursiyer araştırmacı olarak Duke Üniversitesi İleri MR görüntüleme ünitesinde perfüzyon MR, diffüzyon tensor MR ve inme görüntülemesi üzerine çalıştı.

2005 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Radyoloji Anabilim Dalı’nda eğitimini tamamlayıp Radyoloji uzmanı ünvanı aldı. Aynı yıl Gaziosmanpaşa Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent olarak atandı.

Eğitim:

hacettepe-uni 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Radyoloji Anabilim Dalı’nda eğitimini tamamlayıp Radyoloji uzmanı ünvanı aldı.

2000 yılında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi’nde Radyoloji uzmanlık eğitimine başladı.

hacettepe-uni 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü’nden mezun oldu.

Üye olduğu dernek ve meslek kuruluşları:
Türk Tabipleri Birliği
İstanbul Tabip Odası
Türk Radyoloji Derneği
American College of Radiology
American Medical Association
Radiological Society of North America
American Society of Neuroradiology
Society of Interventional Radiology

Katkıda bulunduğu uluslararası kitaplar: 
Osborn AG, Salzman KL, Barkovich AJ. Diagnostic Imaging: Brain. 2nd Edition, Manitoba, Canada: Amirsys; 2010. ISBN 978-1-931884-72-3
Ulusal Kitap Yayını: 
Tanısal görüntülemenin temeli. Orijinal Başlık: Primer of Diagnostic Imaging. Weissleder R, Wittenberg J, Harisinghani MG; Çeviri Editörleri: Başar Sarıkaya, Barış Taşbaş, ISBN: 975-87789-1-9

Hakemliğini Yürüttüğü Dergiler:
American Journal of Roentgenology
American Journal of Neuroradiology
Diagnostic and Interventional Radiology
European Radiology
European Journal of Radiology
Journal of Pediatric Neurology
Journal of Pediatric Neuroradiology

Mesleki Bilimsel Yayın ve Makaleler: 45
Atıf Sayısı: 90
Ulusal Bildiri Sayısı : 40 Uluslararası bildiri sayısı: 17
Yabancı dili: İngilizce
Mesleki Ödüller/Burslar:2009 yılında Türk Radyoloji Derneği’nden yurtdışı eğitim bursu
Doğum yeri ve yılı:Turhal, 1976